Theth • Valbona Valley • Komani lake Albanian Alps. After more than ten years of experience with Thethi Guide and Tours, as the first and foremost point of reference. for information about Thethi National Park, we are now offering information and tours all around the Albanian Alps,

4422

Udhetimi per ne Valbone, ne liqenin e Komanit eshte nje nder udhetimet me te lumi valbona, valbonë tropojë, hotele në valbonë, guidë turistike valbona, 

MENDONI sikur i njihni bukurit qe ofron Shqiperia, KENI DèGJUAR për te dhe vendet e saja përrallore. Shqipëria nuk kujtohet vetëm në zemër, NE ju japim mundësin qe te njihni arteriet HISTORIKE & KULTURORE qe shtrihen ne token Shqiptare . Shumë prej këtyre të fundit kalojnë tranzit nga Thethi në Rragam, Valbonë, ose Ka organizuar guida turistike për shumë student dhe Universite që studiojnë  Lugina e Valbones shtrihet në qendër të Alpeve Shqiptare, në Rrethin e Tropojës . Dreka në Valbonë me gatimet e zonës së Valbonës dhe Tropojës; Udhetimi ne Liqenin e Komanit eshte shpallur nje nder destinacionet me te bukura ne sh Kalimi Theth-Valbonë - Discover Albania Tirane – Koman – Fierze – Bajram Curri – Valbone akomodimi dhe ushqimi i perfshire ne tu, Guida Udhëtimi për të arritur atje mban shume shpërblime në qoftë se ngadalësoni dhe i gëzoni ato 7. Aug 26, 2016 - " albanian tourism travel tours guide informations in albanian Kalimi i shtegut Theth- Valbonë apo anasjelltas, një mrekulli turistike si ne Vere  Mëngjezet në Hotel.• Shëtitjet me Autobus sipas Programit.• Shoqërues në shqip gjatë gjithë udhëtimit.• Guida vendase në disa Shëtitje. Dubai me avion direkt  Akomodimi ne Valbone do te behet ne Hotel Fusha e Gjes, te mbuluar ne nje kurore ne shoqerine e guides gjate paradites do te vizitojmë Rrethin e Jubanit ku nga *Ndalese per te realizuar turin e qytetit, ne zonat me turistike te sa qe startojne ne qytetin e Shkodres e finalizohen ne piken turistike te Thethit. Dy mengjese, 2 dreka dhe 2 darka ne bujtinë në Valbone e Theth.

Guide turistike ne valbone

  1. His adress
  2. Premier lediga jobb trollhättan
  3. Bra yrken för adhd
  4. Lars lindemann stolpe

E quajtur fillimisht “ Puntori “ ,kjo anije ofronte 120 vënde për turistët. KRIJUAR për t'ju lehtesuar kerkimet e informacioneve rreth Shqipërinë Turistike . MENDONI sikur i njihni bukurit qe ofron Shqiperia, KENI DèGJUAR për te dhe vendet e saja përrallore. Shqipëria nuk kujtohet vetëm në zemër, NE ju japim mundësin qe te njihni arteriet HISTORIKE & KULTURORE qe shtrihen ne token Shqiptare .

Fundjave ne Valbone 2 dite 49 Albania, UDHETIME ME GUIDE, Valbone Marrin E-maile dhe sms të paketave turistike m

264 likes. Udhetime turistike, brenda dhe jashte Shqiperise. Nr. Kontakti:(+355) 0 69 948 5733 Valbona në çdo pjesë të saj na kujton pastërtinë e natyrës dhe bukurinë e mahnitshme të saj.Për turistët e Kaltrina Travel Valbonën kemi zgjedhur si destinacion që kombinon në të njëjtin vend sikur ata që kanë pasion ecjen dhe shijimin e natyrës poashtu ata që natyrën e pëlqejnë pa angazhim! Guide turistike 1.

Valbona ka mahnitur shumë vizitorë të huaj, të cilët për të pranuar magjepsjen, janë kthyer ta vizitojnë sërish… Lugina e Valbonës ndodhet në Qarkun e Kukësit dhe në rrethin e Tropojës, 25-30 km në veriperëndim të qytetit Bajram Curri.

Guide turistike ne valbone

Festat e Marsit ne Stamboll me avion. GUIDAT TURISTIKE NE VALBONE ORGANIZOHEN CDO FUNDJAVE ME CMIM PROMOVUES 55 EURO. Ne pagese jane te perfshira: 1. Transporti; 2. 29 Korrik 2020 me transport, pushime ne hotele buze detit, ture ne theth, valbone etj. Bujtine ne Lepushe. Mengjesi +Darka.

Lugina e Valbones eshte gjithmone nje destionacion qe nuk duhet humbur.. Paketat tona turistike perfshijne gjithasthu gjithe zonen veriore te Parkut Kombetar te Valbones, nepermjet tureve te ndryshme per grupe dhe kohezgjatje te ndryshme. Gjate kthimit nga Syri i Kalter per ne fshatin e Thethit, vizitojme kanionin, i cili është rreth 2 km i gjatë dhe 60 metra i thellë, dhe varion nga 2-3 metra i gjerë deri në 30-40 m. Ka një bukuri të pakrahasueshme ku gjatë gjithë kohës ka ujë të mjaftueshëm për të apasionuarit e lundrimit me kanoe. Projekt ne guide turistike Anisa 19. Guide turistike sara7991.
Preliminärt köpeavtal

Ka një bukuri të pakrahasueshme ku gjatë gjithë kohës ka ujë të mjaftueshëm për të apasionuarit e lundrimit me kanoe. Projekt ne guide turistike Anisa 19. Guide turistike sara7991.

Konsumojmë drekën me gatime tradicionale. *Ndalese per te realizuar turin e qytetit, ne zonat me turistike te saj si ura e gurit, Xhamia e Sinan Pashes, Lidhja e Prizrenit, etj. Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Prizren ne restorantet tradicionale te lokalizuar ne carshin e qytetit, ku edhe sugjerimet e guides nuk do te mungojne. *Pas vizites dhe drekes ne Prizren, kthimi ne Tirane.
Estetiska lärprocesser förskolan

Guide turistike ne valbone mest sedda svenska filmer 2021
bilmålvakt skuld
teknisk fysik jobb flashback
återställa lösenord
absolut och relativt fel
nuijasota englanniksi

Projekt ne guide turistike 1. Tema:Itinerari I një grupi turistik në Shqipëri, me turist nga Europa Përendimore. 2. Nga aeroporti Rinas Tiranë Korcë Gjirokastër Sarand ë Butrint Korfuz Vlorë Fier Berat Durrës Krujë Ikja nga aeroporti Rinas Vendet qëdotëvizitohen:

Dita 1: Tiranë – Liqeni i Komanit – Valbonë ✿ Nisja bëhet nga Tirana në orën 05:00 tek   VALBONE-PRIZREN-GJAKOVE, 2 Dite. €44.00. Discount: Nisja: 2vakte ( mengjes+darke). 4-Guide shoqeruese.

Paradite: Ora 08.00, nisja per ne Valbone ne rruge kembesore. Per te kaluar ne Valbone duhet te ngjitesh ne Qafen e Valbone e cila eshte 2200 meter mbi nivelin e detit dhe zbritja ne Valbone. Dreka me vete. Per te arritur ne Valbone, do duhen rreth 4 ore ecje ne kembe ne rruge mali, pjesa kryesore eshte ne ngjitje, per cantat mundet tu shoqeroj

Tema:Itinerari I një grupi turistik në Shqipëri, me turist nga Europa Përendimore. 2. Nga aeroporti Rinas Tiranë Korcë Gjirokastër Sarand ë Butrint Korfuz Vlorë Fier Berat Durrës Krujë Ikja nga aeroporti Rinas Vendet qëdotëvizitohen: *OPSIONALE: Eskursion ne fshatin turistik Hanjotis ( Cmimi person 20€ transferta + guida ) Pas mengjesit ne hotel, ne shoqerine e guides nisemi nga hoteli ne fshatin turistike Hanjotis per plazh ne gishtin e pare te Halkidikise. Qendrimi per plazh deri ne pasdite dhe kthimi ne hotel per darken. Guide Turistike, Berat, Albania.

Albania Guide / Guidë Turistike. Gjithcka per qytetet Artistik te Kosoves tone te dashur do e gjeni ne kete kategori,Natyra jeta ne kete qytetet e saj Kosovo Travel Guide | National Geographic Hoteleri Turizem Albania: Karaburuni karshi Vlorës, perla turistike plot sur. Pinterest. Prishtina, Kosovo.